Wszystko jest falą

7 czerwca odbył się wernisaż wystawy ceramiki Rafała Wieczorka pt. „Wszystko jest falą”. Wystawa potrwa do 7.07.2014

Zdjęcia z wystawy

 

 

Biogram Artysty:

Rafał Wieczorek

Urodzony na początku lat 80 w Skwierzynie. Studia z zakresu zarządzania i marketingu w specjalizacji turystyka ukończone w roku 2007 na Uniwersytecie Szczecińskim, drugi fakultet z zakresu rolnictwa podyplomowego ukończone w roku 2013 na SGGW w Warszawie.

Artysta ‚amator’ samouk nie szczędzących środków ani czasu na rozwijanie swych przygód ze sztuką.

Pierwsze kroki stawiał w sztuce ulicznej tworząc przez około 10 lat artystyczną formę graffiti, po opanowaniu tej techniki rozpoczął i rozwijał swoje zainteresowania w kierunku zabawy kolorem. Zaaowocowało to rozwojem działalności w zakresie aerografii, której został propagatorem i mentorem dla wielu obecnych artystów z tej dziedziny. Z powodów finansowych i osobistych działalność w tym zakresie zarzucona. Dzieki znajomości technik doboru koloru oraz rozwijanym umiejętnościom swoje zdolności manualne o wizualne rozwija przez pewien okres pod okiem artysty Romana Kasprowicza przy renowacji zabytkowych fresków.

Wszelką działalność artystyczna zakańcza w roku 2007 z powodów rodzinnych.

W roku 2011 zainspirowany filmem „Kamataki” oraz wizjonerskim snem rozpoczyna swoją przygodę z ceramiką. Nazwę „Kamataki” przypisuje dla swojej pracowni umiejscowionej w Raszynie pod Warszawą, stylizując swoje prace w nurcie wschodnich mistrzów. Działalność w zakresie ceramiki z licznymi przerwami z powodów rodzinnych kontynuuje do dnia dzisiejszego. Pierwsze Warszawskie Spotkania Ceramiczne w roku 2013 dla pracowni okazują się być zachęcające do dalszego rozwoju. Z powodu przeprowadzki na Pogórze Izerskie pracownia wznawia swoją działalność dopiero z początkiem wiosny roku bieżącego. Dzięki współpracy z Akademią Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu oraz specjaliście z zakresu budowy piecy rakietowych Robertowi Błaszczykowi, pracownia „Kamataki” tworzy i prezentuje pierwszy na świecie eksperymentalny piec rakietowy do wypału ceramiki, oficjalnie publicznie zaprezentowany na VII Festiwalu Wysokich Temperatur we Wrocławiu w maju tego roku.