Dawid Majgat – Republika Y

Galeria Baszta oraz Zbąszyńskie Centrum Kultury
serdecznie zapraszają na wystawę

Dawida Majgata
„REPUBLIKA Y”

WERNISAŻ: 6 LIPCA GODZ.19:00
PARK MIEJSKI W ZBĄSZYNIU, GALERIA BASZTA
WYSTAWA BĘDZIE CZYNNA DO 6 SIERPNIA

O autorze:

Republika Y: to koncepcja kolonialnego państwa w którym obywatele są potworami. Absurdalny świat działający jak sandbox, dający swobodę poruszania się w multi-mediach takich jak malarstwo, ilustracja, design, rzeźba, animacja, film, gaming czy literatura. Jest to rzeczywistość odwrócona w krzywym zwierciadle pozwalająca w swobodny sposób komentować i odnosić się do codzienności, kultury popularnej, tradycji, historii, polityki i odwiecznych wartości. Każdy z nas skrywa w sobie potwory, dlatego spoiwem całej koncepcji jest Monst-art’owa estetyka i kolonialne państwo. Kolonialne, czyli poddane wielowarstwową ilością wpływów o niestabilnej, różnorodnej i zmiennej tożsamości.

Dawid Majgat

Czyli ambasador Republiki Y, którego głównym celem jest popragowanie kultury tego państwa za pomocą sztuki wizualnej. Dlatego specjalizuje się w malarstwie, ilustracji, grafice warsztatowej, designie, street arcie i nowoczesnych formach komunikacji. Jest nieposkromionym kreatorem potworów, wielbicielem organicznego odręcznego gestu, ekspresji, koloru i formy jako międzynarodowego kodu informacyjnego. Tworzy projekty pełne absurdu, nawiązujące do codzienności, historii, pop-kultury, folku, gier wideo kreskówek oraz kultur plemiennych.

Urodził się w Gorzowie Wielkopolskim w 1990r., gdzie ukończył liceum plastyczne. W 2015 roku ukończył studia magisterskie grafiki warsztatowej/projektowej w pracowni Litografii pod nadzorem prof. Piotra Gojowego i dr. Tomasza Barczyka na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, otrzymując medal Tymona Niesołowskiego za Najlepszy Dyplom Artystyczny 2015 roku. pdt. „Płynie rzeka Ebola”. Autor wielu indywidualnych wystaw w Toruniu, Warszawie i Gdańsku.

Obecnie tworzy i mieszka w Warszawie.

 

Comments are closed.