JOANNA HANĆ / MIROSŁAW GUGAŁA – KORESPONDENCJA SZTUK

Galeria Baszta oraz Zbąszyńskie Centrum Kultury
serdecznie zapraszają na wystawę prac:

JOANNY HANĆ / MIROSŁAWA GUGAŁY
„KORESPONDENCJA SZTUK”

Wernisaż: 5 marca godz. 17:00
Park Miejski w Zbąszyniu, Galeria Baszta

Mirosław Gugała urodził się w 1976 roku.

Mieszka i pracuje w Zielonej Górze.

Studia w Instytucie Sztuk Wizualnych na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Praca dyplomowa: „Priorytet” w pracowni sitodruku ad. Jacka Papli.

Praca magisterska: „Pochwała rękodzieła” pod kierunkiem prof. Anny Jamroziak.

Od 2002 roku, pracownik Instytutu Sztuk Wizualnych, asystuje w Pracowni Sitodruku, prowadzi Pracownię Liternictwa. Współorganizator, reprezentant i uczestnik akcji plenerowych, wystaw, imprez promocyjnych UZ. Projektant okładek, plakatów i znaków.

Główne dziedziny aktywności: grafika warsztatowa i projektowa, kaligrafia, kolarstwo szosowe, nauczanie, obserwowanie, modelarstwo, mail-art.

 

 

Joanna Hanć – urodziła się w 1977 roku w Szczecinie.

Ukończyła tam Liceum Plastyczne (formy użytkowe – snycerstwo), a następnie w Zielonej Górze Animację Społeczno – Kulturalną (teatr) i Edukację Artystyczną na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Od kilkunastu lat zajmuje się projektowaniem i prowadzeniem warsztatów artystycznych, współpracując z wieloma instytucjami i organizacjami, upowszechniając idee sztuki, kreatywności i współpracy. Wielbicielka literatury i ilustracji, w 2009 odbyła wyprawę do muzeum T. Jansson i Muminków w Tampere, w Finlandii.

Główne dziedziny aktywności: malarstwo, rysunek, grafika warsztatowa, tkanina artystyczna, lalkarstwo, mozaika, ilustracja, edukacja, warsztaty artystyczne.

Wystawy indywidualne w Gdańsku, Szczecinie, Poznaniu, Zielonej Gorze, Barwicach, Bornem Sulinowie, Toruniu , Gorzowie Wielkopolskim, działania plenerowe w Wiedniu, udział w wielu wystawach zbiorowych, plenerach, festiwalach.

Od 2014 roku jest Nowoamerikanką.

 

Comments are closed.